3. WSPÓŁORGANIZACJA PRZEDSIĘWZIĘĆ O CHARAKTERZE KULTURALNO-OŚWIATOWYM

3.2. FUNDACJA „DOBROstan” była partnerem w organizacji wystawy fotografii dokumentujących różne etapy życia zmarłego dwa lata temu dominikanina, o. Jana Góry OP, Honorowego Obywatela Miasta Poznania w Urzędzie Miasta Poznania.

WYSTAWA FOTOGRAFII

Jan Góra OP - GRATIAS AGIT

Czas i miejsce wystawy: 8 grudnia 2018 - 28 lutego 2018
Hol Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17

Gdyby żył, o. Jan Góra 8 lutego 2018 r. obchodziłby swoje 70. urodziny.

Ojciec Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. W wieku 18 lat wstąpił do klasztoru. W Poznaniu, gdzie pracowała blisko 40 lat, zajmował się duszpasterstwem młodzieży szkół średnich, a od 1987 roku był tu duszpasterzem akademickim.

W 1991 roku był współorganizatorem VI Światowego Dnia Młodzieży na Jasnej Górze. Od 1997 roku organizował spotkanie dla młodych w Lednicy koło Gniezna.

AUTORZY FOTOGRAFII

• Mikołaj Rutkowski
  • Beata Ziemowska
  • Maria Stankiewicz
  • Bartłomiej Kolasiński
  • Mateusz Tyborski
  • X Pablo
  • Tomek Sikora

KURATOR
WYSTAWY

Barbara Emmanuel Myszkowska - Fundacja im. Maksymiliana Myszkowskiego z siedzibą przy ul.Ratajczaka 44 w Poznaniu.

www.maksymilianmyszkowski.pl

"Zawsze chodzi mi o to samo: o uniknięcie zgody na świat przypadkowy, na świat wyczerpujący się każdorazowo w swojej nietrwałej egzystencji, która jest tym czym jest teraz i która do niczego nie odsyła. Ale potrzeba mi szukać odniesienia, które byłoby w stanie przebić obojętność świata: trzeba mi szukać transcendencji i wyjścia poza empiryczne jakości tego świata."

Jan Góra OP - GRATIAS AGIT
Wystawa fotografii.

Dokładnie w 70. rocznicę urodzin o. Jana Góry, w holu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17, otwarto wystawę fotografii dokumentujących różne etapy życia zmarłego dwa lata temu dominikanina, Honorowego Obywatela Miasta Poznania. Spośród tysiąca zdjęć różnych fotografów, którzy mieli okazję spotkać na swej drodze Jana Górę OP wybrano 12 zdjęć.